یا وتر الموتور

دانستن حق ماست...

یا وتر الموتور

دانستن حق ماست...

یا وتر الموتور

السَّلامُ عَلَیْکَ یا ثارَ اللّهِ وَ ابْنَ ثارِهِ وَ الوِتْرَ المَوْتُورِ سلام بر تو اى خون خدا و فرزند خون او سلام بر تو اى یگانه دوران
امام حسین(ع) «مؤتور» است (خون بر زمین مانده) و فرزند رشیدش حضرت بقیة اللّه ارواحنا فداه نیز «الموتور بابیه وجده» یعنی صاحب خون و خونخواه پدر و نیاکان بزرگوارش.

***
سراپا اگر زرد پژمرده ایم
ولی دل به پاییز نسپرده ایم
چو گلدان خالی ، لب پنجره
پر از خاطرات ترک خورده ایم
اگر داغ دل بود ، ما دیده ایم
اگر خون دل بود ، ما خورده ایم
اگر دل دلیل است ، آورده ایم
اگر داغ شرط است ، ما برده ایم
اگر دشنه ی دشمنان ، گردنیم !
اگر خنجر دوستان ، گرده ایم !
گواهی بخواهید ، اینک گواه :
همین زخمهایی که نشمرده ایم !
دلی سربلند و سری سر به زیر
از این دست عمری به سر برده ایم

.
.

پیوندهای روزانه

۳ مطلب در آبان ۱۳۹۴ ثبت شده است

مدیریت و نحوه اجرای عدالت در حکومت مهدوی

پنجشنبه, ۲۸ آبان ۱۳۹۴، ۱۱:۵۶ ب.ظ

مدیریت و نحوه اجرای عدالت در حکومت مهدوی/ مفاد برنامه عادلانه‌ای که امام (عج) اجرا خواهند نمود؟؟؟
عظمت و ابهت دولت مهدوی در دل‌های مردم موجب می‌گردد نافرمانی از قوانین آن دولت و تعالیم آن- حتی در نهان هم- غیر ممکن باشد.
 مولای خوبم! یادت، جاری امید است و نامت زیباترین واژه هستی. و ما احلی اسمائک.... بر لب و دلم که می نشینی، پر از تو می شوم و دلتنگی خیمه می زند به روح عاجز از دیدارت.
ناله می کنم: وازل عنه به الاسی و الجوی... (و از بنده ی منتظرت غم و اندوه دوری از امامش را دور کن)

چگونه سر کنم فراق بهاری را که زمستان‌های انتظار آمدنش را برایم دور ساخته اند؟! فقد طال الصدی...(تشنگی ما در دوری از اماممان از حد گذشته) و سر بر زانوی غم بگذارم که: الی متی احار فیک ... (تا کی در انتظارشما سرگردان باشیم)(۱)
سایه سنگین زمان مرا لحظه به لحظه از تو دور می کند و به مرگ نزدیک. الذی جعلته علی عباد...حتما مقضیا"(مرگی که برای بندگان خدا مقرر شده)(۲)

عزیزترینم! امیدم به این است که شهد شیرین حضورت در غیبتت نیز چشیدنی است.

بنفسی انت من مغیب لم یخل منّا (جانم فدای غایبی که از میان ما بیرون نیست) و مجنونم می کند این همه لطف و مهربانی نادیده: الغوث و الرحمة الواسعه (۳)

مهربان! دستان خداییت را بر سر ایمانم بکش . شاید که لایق دیدارت شوم... الیک یابن احمد سَبیِل و تُلقی(۴)

  • العبد شهریار سلیم زاده

4 کار برای نجات میت از وحشت شب اول قبر

جمعه, ۲۲ آبان ۱۳۹۴، ۰۷:۳۶ ب.ظ
پیامبراکرم صلی الله علیه و آله فرمود: شدیدترین ساعات بر میت شب اول قبر است. این همان شب اولی است که او را دفن می کنند. اما چون تحیری دارد که هنوز خود را نیافته و نمی‌خواهد در آن قبر زندگی کند ترس دارد.
در توصیه‌های دینی ما اکیداً گفته شده که مراعات حالات اولیه‌ی میت را بکنید. که او خود را بیابد و در درک آن حالات و رفع سردرگمی و گیجی او را کمک بدهید.
 
1ـ در قدم اول گفته شده که هنگام غسل آب داغ بر روی فرد نریخته و ادب بدن را حفظ کنید. در روایت داریم که با او مدارا کرده و مهربان باشید. چون شخص میت در آن جا حضور داشته و گمان می‌کند که همان بدن است. چه بسا زمانی که می‌خواهند او را چپ و راست کنند اذیت می‌شود. او مانند تنه‌ی درخت نیست که هر کاری خواستند بکنند و آب داغ هم بر روی او بریزند!
 در روایتی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله است که خدا غضب می‌کند بر کسی که با مؤمن ضعیفی مدارا نمی‌کند. این میّت الان مؤمن ضعیف است و دست او از همه جا کوتاه بوده و کاری از او بر نمی‌آید بنابراین باید مراعات او را کرد.
  • العبد شهریار سلیم زاده

تصاویری که شما را به فکر فرو می‌برد (2)

دوشنبه, ۱۱ آبان ۱۳۹۴، ۰۸:۰۳ ب.ظ
تصاویری که شما را به فکر فرو می‌برد (2)
 یک عکس، یک طرح یا یک نقاشی؛ بعضاً چنان تاثیری روی بیننده دارد که شنیدن ساعت ها نصیحت و یا دیدن ده ها فیلم نمی‌تواند داشته باشد. هنرمندانی که به ساده ترین روش ها در طول تاریخ با همین تصاویر قدم های مهمی در آگاه سازی مردم و تحول جامعه برداشته اند، اگر هم تاثیرشان به این بزرگی نبوده باشد همین که باعث تکان خوردن یک انسان درباره یک موضوع شده باشد باز هم ارزشمند هستند. سعی داریم در این سری مطالب گزیده ای از این کاریکاتور ها و طرح های تاثیر گذار را برایتان فراهم کنیم. تصاویری که تاثیر آن را باید خودتان و بسته به شرایطتان درک کنید و نمیتوان توصیفی برای آن داشت. 

 
تصاویری که شما را به فکر فرو می‌برد (2)

  • العبد شهریار سلیم زاده