یا وتر الموتور

دانستن حق ماست...

یا وتر الموتور

دانستن حق ماست...

یا وتر الموتور

السَّلامُ عَلَیْکَ یا ثارَ اللّهِ وَ ابْنَ ثارِهِ وَ الوِتْرَ المَوْتُورِ سلام بر تو اى خون خدا و فرزند خون او سلام بر تو اى یگانه دوران
امام حسین(ع) «مؤتور» است (خون بر زمین مانده) و فرزند رشیدش حضرت بقیة اللّه ارواحنا فداه نیز «الموتور بابیه وجده» یعنی صاحب خون و خونخواه پدر و نیاکان بزرگوارش.

***
سراپا اگر زرد پژمرده ایم
ولی دل به پاییز نسپرده ایم
چو گلدان خالی ، لب پنجره
پر از خاطرات ترک خورده ایم
اگر داغ دل بود ، ما دیده ایم
اگر خون دل بود ، ما خورده ایم
اگر دل دلیل است ، آورده ایم
اگر داغ شرط است ، ما برده ایم
اگر دشنه ی دشمنان ، گردنیم !
اگر خنجر دوستان ، گرده ایم !
گواهی بخواهید ، اینک گواه :
همین زخمهایی که نشمرده ایم !
دلی سربلند و سری سر به زیر
از این دست عمری به سر برده ایم

.
.

پیوندهای روزانه

نشانه های که داعش را به سفیانی مرتبط میکند!!!

يكشنبه, ۳ خرداد ۱۳۹۴، ۰۹:۱۶ ب.ظ

سفیانی پس از سرکوب مخالفان، هدفی جز حمله به عراق ندارد. از این‌رو، با سپاهی بزرگ به سمت عراق رهسپار می‌شود. در میانۀ راه، در منطقه‌ای به نام قرقیسیا (شهری در سوریه در محل اتصال رود خابور و فرات) جنگی هولناک درمی‌گیرد و بسیاری کشته می‌شوند.

حجت الاسلام دکتر جواد جعفری، مدرس مرکز تخصصی مهدویت در یادداشتی به بررسی جریان تکفیری داعش و نسبت آن با خروج سفیانی پرداخت:

اواخر سال ۸۹ کشور اسلامی ما شاهد اتفاقی تلخ بود. عده‌ای جوان خام بازیچه دست جریان انحرافی شدند و آموزه‌های دینی را پای مقاصد سیاسی ذبح کردند. گروهی که اندک علم و آگاهی از حدیث اهل بیت و عقاید شیعه نداشتند داعیه دار بیان معارف مهدوی شدند. حمایت مالی و تشکیلاتی حلقه انحراف باعث شد تا به تولید فیلمی سراسر غیر علمی و غلط دست اندازی کنند.

حاصل کار آنان به کمک دست‌های پشت پرده به سرعت در تمام کشور پخش شد. گویی گروهی مدتها قبل خود را برای ایجاد موجی به ظاهر مذهبی برای برداشتی کاملا سیاسی آماده کرده بودند. قرار بود مردم را با چند شبه حدیث و حدیث غیر معتبر در فضایی بسیار احساسی خام کنند و برای پوشش دادن احساسی بودن آن، نامش را مستند گذاشته بودند “مستند ظهور بسیار نزدیک است” سراسر این فیلم پر بود از استدلال‌های سست و بی پایه و اساس که برخی حتی مضحک نیز بود.

البته این گروه از وجود عالمان آگاه شیعه غفلت کرده بودند و همین امر باعث شد تا توطئه آنان با افشاگری علمی و مستدل در نطفه خفه گردد و در نهایت مقام معظم رهبری در بیاناتی صریح در هجدهم تیر ماه سال هشتاد آب پاکی را روی همان دستان پشت پرده بریزد.

ایشان فرمودند: “کارهاى غیرعالمانه، غیرمستند، غیر متکى به منابع و مدارک معتبر، صرف تخیلات و توهمات؛ این‌جور کارى مردم را از حالت انتظار حقیقى دور می‌کند، زمینه را براى مدعیان دروغگو و دجال فراهم می‌کند؛ از این بایستى بشدت پرهیز کرد.
در طول تاریخ مدعیانى بودند؛ بعضى از مدعیان هم همین چیزى که حالا اشاره کردند (اشاره حضرت حجت الاسلام جناب آقای قرائتی به فیلم موهن «ظهور بسیار نزدیک است»)، یک علامتى را بر خودشان یا بر یک کسى تطبیق کردند؛ همه‌ اینها غلط است.
اینها کارهاى منحرف‌کننده است، کارهاى غلط انداز است. وقتى انحراف و غلط به وجود آمد، آن وقت حقیقت، مهجور خواهد شد، مشتبه خواهد شد، وسیله‌ گمراهى اذهان مردم فراهم خواهد شد؛ لذا از کارِ عوامانه، از تسلیم شدن در مقابل شایعات عامیانه بایستى بشدت پرهیز کرد.”

این اتفاق تلخ مانند تمام توطئه‌های دیگر با هوشیاری مرزبان تشیع ختم به خیر شد اما انتظار می‌رفت این جریان برای تمام کسانی که در برخورد با روایات بی پروا هستند و به راحتی هر مطلبی را به ائمه معصومین نسبت می‌دهند پندی آویزه گوش باشد. دیگر سخنان سست و بی اساس را به ساحت مقدس دین نسبت ندهند. دیگر تحقیق نکرده تطبیق و مصداق تراشی نکنند. اما انگار تطبیق برای برخی افراد تبدیل به بیماری شده است که درمان ندارد و ما باید مدام شاهد سخنان سخیف در عرصه مهدویت و نشانه‌های ظهور باشیم.

اخیرا با تحرک تروریست‌های تکفیری داعش، باز برخی شروع به داستان سرایی در عرصه تطبیق نشانه‌های ظهور کرده‌اند و بازار را برای سخنان عوامانه و به تعبیر مقام معظم رهبری صرف تخیلات و توهمات خود مناسب دیده‌اند. مدعی شده‌اند که این گروه همان سفیانی روایات است.

یکی از نشانه‌های سفیانی شیعه کشی و دشمن اهل بیت بودن است در حدیث معتبری از امام باقر(ع) چنین آمده است: «فَإِنَّ حَنَقَهُ وَ شَرَهَهُ إِنَّمَا هِیَ عَلَى شِیعَتِنَا؛ شدت خشم و حرص او تنها بر شیعیان ماست. گروه تروریستی داعش نیز در این نشانه شبیه سفیانی است اما آیا می‌توان به صرف یک مشابهت چنین حکم کرد که این گروه همان سفیانی روایات است؟ روشن است که برای اثبات این تطبیق باید تمام روایات سفیانی در نظر گرفته شود.

نشانه نخست

در حدیث معتبری امام صادق(ع) فرمودند: إِنَّ أَمْرَ السُّفْیَانِیِّ مِنَ الْأَمْرِ الْمَحْتُومِ وَ خُرُوجُهُ‏ فِی‏ رَجَب‏ و در حدیث معتبر دیگری امام صادق(ع) فرمودند: خُرُوجُ الثَّلَاثَةِ الْخُرَاسَانِیِّ وَ السُّفْیَانِیِّ وَ الْیَمَانِیِّ فِی‏ سَنَةٍ وَاحِدَةٍ فِی شَهْرٍ وَاحِدٍ فِی یَوْمٍ وَاحِد
طبق این دو روایت سفیانی در ماه رجب و هم زمان با خراسانی و یمانی شورش خواهد کرد. روشن است که به هیچ وجه این نشانه قابل تطبیق بر داعش نیست زیرا هنوز نه خراسانی قیام کرده نه یمانی.

نشانه دوم

در حدیث معتبری امام صادق (ع)فرمود: مِنْ أَوَّلِ خُرُوجِهِ إِلَى آخِرِهِ خَمْسَةَ عَشَرَ شَهْراً سِتَّةُ أَشْهُرٍ یُقَاتِلُ‏ فِیهَا فَإِذَا مَلَکَ الْکُوَرَ الْخَمْسَ مَلَکَ تِسْعَةَ أَشْهُرٍ وَ لَمْ یَزِدْ عَلَیْهَا یَوْماً۴؛ از اول قیام سفیانی تا آخر کارش ۱۵ ماه است. شش ماه می‌جنگد و پنج آبادی را می‌گیرد و نه ماه حکومت می‌کند و یک روز هم بیشتر نمی‌شود.
در روایت دیگری امام صادق(ع) این پنج آبادی را در شام نام می‌برد: مَلَکَ کُوَرَ الشَّامِ الْخَمْسَ دِمَشْقَ وَ حِمْصَ وَ فِلَسْطِینَ وَالْأُرْدُنَّ وَ قِنَّسْرِینَ. مناطق پنجگانه آمده در روایات اکنون چهار کشور سوریه، لبنان، فلسطین و اردن است.
طبق این بیان اولا سفیانی کسی است که شش ماه بتواند چهار کشور را بگیرد و بسیار روشن است که این نشانه به هیچ وجه قابل تطبیق بر داعش نیست. ثانیا کل شورش و حکومت سفیانی از ظهور تا افولش بیش از پانزده ماه نخواهد بود در حالی که داعش بیش از دو برابر این مدت است که شر کشورهای اسلامی شده است و حتی یک کشور را هم نتوانسته است بگیرد.

نشانه سوم

در حدیث معتبری امام باقر(ع) فرمودند: وَ أَمَّا النِّسَاءُ فَلَیْسَ عَلَیْهِنَّ بَأْسٌ إِنْ شَاءَ اللَّهُ تَعَالَی٫ شر سفیانی به زنان شیعیان نخواهد رسید. در حالی که گروه وحشی داعش میان زنان و مردان شیعه فرقی نمی‌گذارند.

نشانه چهارم

امیرالمؤمنین فرمود: یَخْرُجُ بِالشَّامِ فَیَنْقَادُ لَهُ‏ أَهْلُ‏ الشَّام؛ سفیانی شورش می‌کند و اهل شام از او پیروی می‌کنند. در حالی که روشن است مردم سوریه در انتخابات داعش را حمایت نکردند.

نشانه پنجم

سفیانی پس از سرکوب مخالفان، هدفی جز حمله به عراق ندارد. از این‌رو، با سپاهی بزرگ به سمت عراق رهسپار می‌شود. در میانۀ راه، در منطقه‌ای به نام قرقیسیا (شهری در سوریه در محل اتصال رود خابور و فرات) جنگی هولناک درمی‌گیرد و بسیاری کشته می‌شوند.
سپاه سفیانی پس از پیروزی در نبرد قرقیسیا به صورت هم‌زمان با دو سپاه مختلف به مدینه و عراق یورش خواهد برد.
چنان که در این روایت آمده سفیانی پس از تسلط بر چهار کشور سپاهی را به عراق خواهد فرستاد در حالی که داعش پس از شکست در سوریه به سراغ عراق آمده است. علاوه قبل از آمدن به عراق سفیانی نبرد قرقیسیا را خواهد داشت که نبردی بسیار خونین خواهد بود در حالی که داعش چنین نبردی را نکرده است و در واقع به عراق فرار کرده است.

نشانه ششم

در روایتی امام باقر(ع) فرمود: وَ یَبْعَثُ السُّفْیَانِیُّ بَعْثاً إِلَى الْمَدِینَةِ فَیَنْفَرُ الْمَهْدِیُّ مِنْهَا إِلَى مَکَّةَ فَیَبْلُغُ أَمِیرَ جَیْشِ السُّفْیَانِیِّ أَنَّ الْمَهْدِیَّ قَدْ خَرَجَ إِلَى مَکَّةَ فَیَبْعَثُ جَیْشاً عَلَى أَثَرِهِ فَلَا یُدْرِکُهُ … َ وَ الْقَائِمُ یَوْمَئِذٍ بِمَکَّةَ قَدْ أَسْنَدَ ظَهْرَهُ إِلَى الْبَیْتِ الْحَرَامِ مُسْتَجِیراً بِه‏.
این بیان نیز نشان می‌دهد قیام سفیانی هم زمان با ظهور امام عصر(عج) خواهد بود. در حالی که حرکت داعش به قیام امام ربطی نیافته است.

با توجه به این نشانه‌های روشن که در روایات معتبر و کتاب‌های متقن ما آمده است معلوم می‌گردد هیچ شباهتی میان داعش و سفیانی وجود ندارد. ادعاهای بی‌اساسی که برخی افراد بدون دقت در روایات بیان می‌کنند موجب رواج مدعیان دروغین، منحرف کردن مردم از حقیقت انتظار، ایجاد امید کاذب در جامعه و مشکلات بین المللی برای کشور می‌شود. امید است کسانی که تریبون‌های عمومی مخصوصا مقدس در اختیار آنهاست در اظهار نظر کردن در مورد نشانه‌های ظهور محتاطانه عمل کنند و از ماجرهای چند سال گذشته عبرت گرفته موجب به خطر افتادن آبروی خود و دیگران نشوند.

Symptoms of Isis related to the Sfyany

پی نوشت ها:
۱ . الغیبة للنعمانی؛ ص۳۰۰٫
۲٫ کمال الدین و تمام النعمة ؛ ج‏۲ ؛ ص۶۵۰٫
۳٫ الغیبة (للطوسی)/ کتاب الغیبة للحجة ؛ النص ؛ ص۴۴۶٫
۴٫ الغیبة للنعمانی ؛ النص ؛ ص۲۹۹
۵٫ کمال الدین و تمام النعمة ؛ ج‏۲ ؛ ص۶۵۱٫
۶ . الغیبة للنعمانی ؛ النص ؛ ص۳۰۰
۷ . الغیبة للنعمانی ؛ النص ؛ ص۳۰۴٫
۸٫ الغیبة للنعمانی، ص۳۱۷، باب۱۸، ح۱۷٫
۹ . الغیبة للنعمانی ؛ النص ؛ ص۲۷۹

خبرگزاری شبستان

  • العبد شهریار سلیم زاده

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">